6 výhod matrace z líné pěny

Pokud trpíte potížemi se zády, nebo jste dlouhodobě upoutáni na lůžko, případně jen chcete mít maximální pohodlí během spánku, pořiďte si matraci z líné pěny.

líná pěna do matrace
Ilustrační foto / Zdroj: Pixabay

Matrace hrají při pohodlí během spánku velmi důležitou roli, proto byste při jejím výběru měli vždy sáhnout po co nejkvalitnějším produktu. Ten představují paměťové matrace z líné pěny. Proč?

1. Dobře se přizpůsobí vaší poloze

Matrace z líné pěny se v prvé řadě dokáže perfektně přizpůsobit poloze těla. Ať už ležíte na zádech, boku či břiše, máte v matraci z tohoto materiálu neustále vynikající oporu. Netrápí vás tak proleženiny, matrace netlačí na páteř, končetiny a svalstvo.

2. Odvětrává vlhkost

Pěnová matrace dokáže také perfektně odvětrávat vlhkost. Pokud na ní ležíte třeba během léta, kdy se více potíte, přispívá k lepší termoregulaci. Způsobuje to specifická buněčná struktura materiálu.

3. Vydrží po mnoho let

Tím, že matrace z líné pěny dobře odvětrává vlhkost, nedochází k jejímu rychlému opotřebení. Kvalitní produkt vám vydrží klidně i 10 a více let.

4. Nemnoží se v ní roztoči a bakterie

Důležitou vlastností moderních matrací je schopnost zabraňovat množení roztočů a bakterií. I v tomto ohledu je líná pěna možná nejlepším materiálem. Opět to souvisí s dobrou prodyšností. Ne náhodou se tento typ matrace využívá v nemocnicích a domech seniorů.

matrace z líné pěny

5. Její pořízení vás nevyjde draho

Spokojeni budete i s cenou. Matrace z líné pěny se dají zakoupit už od 5.000 Kč. Vzhledem k jejich dlouhé životnosti a trvanlivosti jde o velmi dobrou investici pro zdravý spánek.

6. Má malou hmotnost

Zatímco klasické pružinové matrace jsou poměrně těžké a nadřete se s jejich manipulací, v případě matrací z líné pěny je tomu přesně naopak. Jde o lehký materiál, který snadno unesou starší a slabší jedinci.

Zdroj: SpiSladce