Aukce energií pro domácnosti

Státní organizace i soukromé firmy se snaží, podobně jako běžné domácnosti, šetřit na výdajích za dodávky energií. Hledají distributory, kteří jim nabídnou nejlepší a finančně nejzajímavější podmínky. Možností, jak toho docílit, existuje několik. Jednu z nich představuje právě aukce energií. Tato forma je velmi efektivní a pomáhá najít skutečně levného dodavatele energií.

muž vyhřívající aukci energií
Ilustrační foto / Zdroj: Freepik

Před pár lety mohly využívat aukci energií jen firmy a státní organizace, které díky ní ušetřily nemalý peníz na výdajích za elektřinu a plyn. Dnes už je energetická aukce dostupná i pro běžné domácnosti.

Jak aukce energií probíhá?

Průběh aukce energií je velmi jednoduchý a zároveň rychlý. Na internetu si klient vyberete společnost, která tuto službu poskytuje. Kontaktuje jejího zástupce a domluví se s ním na podmínkách, které očekává od svého nového dodavatele energií. Následně je přistoupeno k samotné aukci, které se účasti jednotlivý dodavatelé, kteří mají zájem o spolupráci s klientem za podmínek, které si stanovil.

Během aukce může klient nahlížet do aukční síně a monitorovat nabídky dodavatelů. Poté následuje vyhlášení vítěze aukce. V případě, že je klient s danou nabídkou vítěze spokojen, může s ním podepsat novou smlouvu. Společnosti, která aukci zprostředkovala pak zaplatí procento z úspor, které mu nová dodavatelská smlouva přinese. Pokud novou smlouvu neuzavře neplatí nic.

Elektronická aukce energií je skutečně velmi efektivní způsob, jak získat co nejlevnějšího a zároveň nejspolehlivějšího dodavatele plynu či elektřiny. Díky tomuto způsobu se dá ušetřit výrazné množství finančních prostředků. Energie budou dodávány zkrátka levněji. V době, kdy ceny energií stoupají, se jedná jistě o velmi vítanou možnost, která může trh regulovat a zabránit tak příliš vysokým cenám elektřiny a plynu.

Zdroj: Aukce-energií