Bezpečná koupelna pro děti

Kolikrát se Vám stalo, že jste v koupelně uklouzli na mokrém povrchu? Stává se to poměrně často. Při zařizování koupelny je tak třeba myslet i na bezpečnost. Nutností je to zejména v případě, že máme malé děti, které jsou často neopatrné a zbrklé a v koupelně by tak snadno mohly přijít k úrazu.

malé dítě v koupelně
Ilustrační foto / Zdroj: Freepik

Výška sprchového koutu

Existuje několik způsobů, jak minimalizovat riziko zranění v koupelně. V případě, že se rozhodneme mít v koupelně místo vany sprchový kout, je vhodné vybrat takový, která má zvýšenou vanu, a to alespoň do výše kolem 30 až 40 cm. Díky tomu nebude voda ze sprchového koutu tak snadno vytékat a sníží se tím riziko uklouznutí v momentě, kdy vyjdeme ze sprchy.

Protiskluzové podložky pro děti

Ať už máme klasickou vanu či sprchový kout, měli bychom si do koupelny pořídit protiskluzové podložky. Ty výrazně snižují možnost uklouznutí na vodě.

Důležité je to zejména v případě, že je podlaha koupelny kachličková, právě kachličky jsou ve vlhku velmi kluzké. Protiskluzové podložky lze umístit přímo před vanu (kout), vhodné je zakoupit také podložky, které jsou určeny přímo do sprchového koutu.

Další bezpečnostní prvky do koupelny

Dalšími bezpečnostními prvky do koupelny pak mohou být různé gumové krytky, které se umístí na koupelnový nábytek s ostrými hranami. Tuto věc bychom doporučili zejména pro koupelny, kde se pohybují malé děti.

V neposlední řadě je pak vhodné vybírat takové materiály a nábytek do koupelny, které mají antibakteriální vlastnosti. V koupelně se bakteriím díky vlhku mimořádně daří. Při použití špatných materiálů bychom si za čas mohli vypěstovat různé kožní ekzémy a plísně.

Zdroj: inKoupelna