Dětská postýlka pro miminko: Kritéria výběru

Dětské postýlky jsou naprosto klíčovou součástí každého dětského pokoje. Dětská postýlka rozhoduje nejen o kvalitě spánku vašeho miminka, ale také o jeho zdraví. Proto nepodceňujte výběr dětské postýlky ani její matrace.

těhotná žena stojící u dětské postýlky pro miminko
Ilustrační foto / Zdroj: Ömürden Cengiz from Unsplash

Rozměry dětské postýlky

Nejčastěji se setkáte s dětskými postýlkami o rozměrech 120 na 60 cm. Taková velikost dětské postýlky bude vaší holčičce nebo chlapečkovi stačit do dvou až tří let. Pokud dáte přednost větší postýlce o rozměrech 140 na 70 cm, pak si s ní dítě může vystačit až do pěti nebo šesti lety.

Materiál

Při výrobě dětských postýlek musí výrobci splňovat přísná kritéria. Dětské postýlky se nejčastěji vyrábí z dřevotřísky nebo masivu. Pro nátěry se používají ekologické nezávadné barvy. Dřevěné dětské postýlky jsou určitě mnohem příjemnější než ty kovové, které byly typické v dřívějších dobách.

Barva dětské postýlky

Přiznejme si, že kromě zdravotní nezávadnosti je pro nás důležitý i design a vzhled dětské postýlky. Čistě a elegantně působí především bílé dětské postýlky, které sluší každému dětskému pokoji.

Samozřejmě, že do dětského pokoje patří barvy. Ovšem dětské postýlky volte raději spíše decentnější, v přírodních nebo pastelových barvách pro klidný spánek vašeho miminka.

Matrace do dětské postýlky

Jestliže se vyplatí na něčem nešetřit, tak právě na matraci do dětské postýlky. Spíše než levným molitanovým matracím, dejte přednost sendvičovým matracím. Do dětských postýlek se vyrábí například matrace z polyuretanové pěny a kokosové desky, které poskytují dětské páteři dostatečnou oporu. Jejich výhodou je i to, že jsou více prodyšné.

Ložní prádlo do dětské postýlky pro miminka

Pozornost věnujte i ložnímu prádlu do dětské postýlky. I na té se vyplatí nešetřit. Z materiálů dejte přednost bavlně. Polštářek volte latexový nebo vyrobený z PUR pěny. Vhodnou volbou je také prošívaná deka (nejčastěji naplněná polyesterem).

Zdroj: Dreezy