Jaký domácí trezor?

Mimo bezpečnostní vlastnosti trezoru existují i různé typy a velikosti, ze kterých si můžete vybrat, abyste ochránili svůj majetek.

domácí trezor
Ilustrační foto / Zdroj: Pixabay

Ať už to jsou různé šperky, peníze nebo důležité dokumenty, rozhodně se nevyplatí mít je doma volně položeny. Případný zloděj tak má velmi snadnou cestu k tomu, aby vám tyto věci celkem pohodlně zcizil. Stejně snadno o ně můžete přijít například při požárech nebo jiných situacích.

Chcete-li vše skutečně důkladně a dobře ochránit, jsou ideální možností trezory do zdi. K tomuto řešení se uchyluje stále více lidí, a to hlavně z důvodu snadného použití, velkého bezpečí a hlavně relativně nízké ceny. V porovnání s tím, o kolik byste v případě krádeže přišli, je to skutečně minimální investice.

Typy trezorů

Samozřejmostí je, že jsou na našem trhu trezory v mnoha typech. Když zohledníme jejich bezpečnostní vlastnosti, potom existují třeba ohnivzdorné trezory, trezory Secure Safe, či celá řada jiných. Zaměříme-li se i na způsob jejich použití, tak se dělí na dva hlavní typy. Tím jedním jsou trezory elektronické, které lze snadno otevřít i zavřít pomocí číselného kódu. Odpadá tak problém s tím, kam schovat samotný klíček. Na druhou stranu pokud zvolíte raději trezory na klíč, nemusíte se obávat toho, že zapomenete kód. Vždy však záleží na vás, jakou volbu upřednostňujete.

Velikosti trezorů

Pokud jste se rozhodli mít své důležité věci v bezpečí a trezor si skutečně pořídíte, rozhodně si můžete být jisti, že je to správná volba. Samozřejmě si lze zvolit z mnoha různých velikostí, které budou vašim požadavkům přesně vyhovovat. Zatímco někomu plně stačí trezory menších velikostí, jiný dává přednost větším rozměrům, aby do něho mohl v případě potřeby umístit i celou řadu dalších věcí, které by neměly být volně přístupné. Například to mohou být střelné zbraně, které i u nás používá mnoho lidí nejenom pro lov, ale například i pro svoji ochranu.

Zdroj: xStavba