Krby na biolíh: Bezpečné vytápění do prostor bez komína

Mnozí z vás mají oprávněné obavy z vytápění v krbu. Při neopatrné manipulaci či ucpání komínu může snadno dojít k zahoření. Pokud navíc v místnosti komín zcela chybí, máte omezené možnosti. Zajímavým řešením jsou v takovéto situaci krby na biolíh.

krb na biolíh
Ilustrační foto / Zdroj: Pixabay

Využitelné zařízení pro jakoukoliv místnost

Krby na biolíh se dají použít prakticky v jakýchkoliv prostorách, a to i tam, kde není komín. Při jejich fungování totiž nevznikají žádné spaliny, které by mohly znečistit ovzduší a jimiž byste se mohli při topení otrávit.

To ale zdaleka není jediná výhoda. Jsou zcela bezpečné. Navíc při jejich pořízení nemusíte počítat s nějakými složitými stavebními úpravami či projekty. Jednoduše si zvolíte vhodné místo.

Krb na biolíh nezatěžuje životní prostředí

Krby na biolíh nevytvářejí žádné zplodiny, ale nevzniká zde ani žádný popel jako u klasických krbů na dřevo. Díky tomu je daleko snadnější i samotná údržba zařízení. Při spalování biolihu vniká pouze oxid uhličitý a vodní pára. Je tak zcela bezpečný. Při manipulaci se zařízením potřebujete jen základní krbové nářadí.

Je sice pravdou, že krby na biolíh nejsou tak účinné, to lze ale brát i jako výhodu. V jejich těsné blízkosti se dá umístit nábytek, například barová židlička či křeslo, aniž by hrozilo, že se poškodí.

Levné a elegantní vytápění

Co říci závěrem? Snad jen to, že krb na biolíh je dnes už poměrně levnou záležitostí. Navíc ušetříte i při jeho samotném používání, biolíh je levným palivem, navíc snadno dostupným. A ještě jednu výhodu lze u tohoto zařízení najít. Moderní krby na biolíh jsou velmi zajímavým estetickým doplňkem, který obohatí vaši domácnost.

Zdroj: AZ-impex