Kredenc opět v módě

Kuchyňská linka představuje poměrně nový vynález. Dříve plnila většinu jejich funkcí kredenc. A právě kredenc zažívá v poslední době jistý comeback. A to nejen u milovníků tradice ani jako vybavení chat či chalup ve starosvětském duchu.

kredenc v kuchyni
Ilustrační foto / Zdroj: Pixabay

Kredenc je nábytek, který po léta dokazuje, že má v kuchyni své stále místo. Navíc kuchyňskou linku má doma každý. A pokud patříte k těm, kteří chtějí vždy trochu vybočovat z řady, nemáte co řešit. Kredenc je to pravé řešení.

Pořídíte-li si do kuchyně kredenc, budete si každý den připadat jako v útulné světničce. Ne že by to bylo z důvodu, že by vybavení působilo zastaralé. Naopak, kredenc dodá celé místnosti půvab. V horních skříňkách, jež bývají zpravidla prosklené, vystavíte nádobí a do těch spodních uložíte ostatní nezbytné věci.

Kredenc nebo rustikální kuchyně

Pokud vás kredenc láká, ale přeci jen raději jdete s davem, jednoduše si můžete pořídit kuchyňskou linku inspirovanou starými kredencemiRustikální či záměrně starobylý design je v módě, a pokud jej propojíte s dalším vhodně zvoleným vybavením kuchyně (jako jsou třeba masivní stoly, lavice či židle) bude výsledek dokonalý. I uprostřed panelového sídliště si můžete ve svém vlastním bytě dopřát něco starosvětského vonícího tradicí.

rustikálníkuchyně

Pokud se stále nemůžete rozhodnout, co je lepší, jestli kuchyňská linka, nebo kredenc, podívejte se na internet. Prohlédněte si pár obrázků, vyhledejte si informace o obou typech nábytku do kuchyně a poraďte se s těmi, kteří si už třeba kredenc pořídili a na webu zveřejnili své názory. Ne nadarmo se říká: „víc hlav víc ví“. Navíc fotky již zařízených kuchyní jsou vynikající inspirací pro vás.

Zdroj: Kuchyňské-linky-profi