Na špinavé sklo u krbovek platí nejen drahé přípravky

Pohled na hořící oheň fascinuje lidi odpradávna. A proto nejen teplo, ale i možnost vidět oheň každého při výběru krbových kamen ovlivňuje. Aby byl zážitek dokonalý, je potřeba se o kamna náležitě starat. 

obyvák s krbem
Ilustrační foto / Zdroj: Vojtech Bruzek from Unsplash

Sklo u každých krbových kamen se během topení znečišťuje. Někdo sklo čistí jednou za měsíc, jiný skoro každý den. Kvalita topidla a paliva – to jsou základní faktory, které ovlivňují usazování nečistot na skle.

Jak udržet sklo kamen čisté co nejdéle

Vlivem neúčinného spalování se na skle usazují nejrůznější nečistoty – saze, prach, dehet apod., které sklo znečišťují. Moderní a správně konstruovaná kamna tento problém řeší sekundárním spalováním nebo vnitřním oplachem skla horkým vzduchem.

Velice důležité je v kamnech spalovat pouze kvalitní a dostatečně vyschlé dřevo. Vysoká vlhkost dřeva, obsah pryskyřice nebo jiných látek pak znečišťuje nejenom kamna, ale i komín.

Připravili jsme pro vás i další tipy, přečtěte si Častá otázka: můžu si z lesa odnést dřevo, které tam leží?

Trik na čištění krbovek pro dokonalý prožitek ohně

Způsobů, jak sklo kamen vyčistit je více. Mezi tradiční a osvědčený patří jednoduchý trik – na ubrousek nebo hadřík nanést trochu jemného popela a krouživými pohyby nanést na sklo. Jakkoli se to může zdát zvláštní, jde o jeden z nejlepších způsobů.

Na krbová skla samozřejmě ale existují i speciální přípravky, ať už ve formě spreje nebo krému.

Při silném znečištění je dobré sklo nebo dvířka vyjmout a položit do vodorovné podoby, snáze se budou čistit.

Zdroj: Dřevo palivové prodej