Návrhy interiérů bytů a domů

Ať už zařizujete nový byt nebo dům, jistě uznáte, že jednou z nejnáročnějších fází jsou dokončovací práce a samotná realizace interiérů.

bytový designer ukazuje návrhy bytu manželům
Ilustrační foto / Zdroj: Freepik

K tomu, aby výsledný prostor vypadal opravdu dobře a dokonale sloužil svému účelu vede dlouhá cesta – a právě tou vás může provést bytový architekt. Při zařizování jakéhokoliv interiéru je totiž potřeba zohlednit celou řadu věcí a okolností, které pak budou mít vliv na celkovou podobu interiéru. Skloubit všechny tyto aspekty tak, aby vznikl dokonalý a funkční prostor, není jednoduché.

Právě v těchto případech se vyplatí uvažovat o profesionálním návrhu interiéru bytovým architektem nebo designérem.

Spousta lidí si myslí, že si vše zařídí sami, ale výsledek často nebývá podle očekávání. Ne každý má vrozené kreativní a prostorové myšlení a tak se může snadno stát, že z útulného obývacího pokoje se stane pouze místnost přeplněná nábytkem, kam se jen stěží vejde pohodlná sedačka.

Ve výsledku tak může bytový architekt i způsobem, jak se vyhnout zbytečným nákladům navíc. Předtím, než vůbec začnete spolupracovat na konkrétním návrhu, vždy si stanovíte cenu, kterou jste ochotni do zařízení a s tím souvisejících prací investovat.

Cena návrhu interiéru

Architekt si většinou za svoji práci účtuje několikaprocentní provizi z celkové ceny projektu. Její výše se liší v závislosti na tom, jaké související služby s tím budou spojeny.

3D návrhy interiérů

pár si prohlíží interiér ve VR brýlích

Dobrý bytový architekt by měl mít nejenom dostatečné množství kvalitních referencí, ale měl by být schopen provést např. 3D vizualizaci výsledného interiéru. Jasně potom uvidíte, jestli vám bude konečná podoba vyhovovat, případně se můžete dohodnout na dalších úpravách, tak aby byl výsledek perfektní.

Samozřejmostí by měla být i spolupráce při realizaci změn – příp. návrhy doporučených a ověřených firem, které se budou na úpravách podílet.

Zdroj: xStavba