Nejen nábytek z palet – inspirace

V posledních letech se klade stále větší důraz na co největší využívání odpadu. Není proto divu, že se na trh dostávají i výrobky z netradičních materiálů. Platí to také pro nábytek. Zajímavým řešením, které má jistě slibnou budoucnost, je ekologický nábytek z palet.

konferenční stolek z palet
Ilustrační foto / Zdroj: PikWizard

Zpracování starých palet

Dřevěné palety slouží především pro přepravu zboží. V určitém okamžiku jsou však již nepoužitelné a končí v odpadu, případně alespoň jako palivo do kamen a kotlů. Přitom se z nich ale dá vytvořit i velmi pěkný, levný a hlavně ekologický nábytek.

Hodí se do starších domácností, ovšem i taková vesnická roubenka v něm může získat zajímavý prvek z hlediska designu. Stále častěji je nábytek z palet využívá v rekreačních objektech, chatách a chalupách.

Ekologický nábytek, který je levný

Proč použít dřevěné palety pro výrobu nábytku? Jednak se tím využije materiál, který by jinak šel do odpadu nebo maximálně na zátop, jednak má i další výhody. Především jde o přírodní materiál, tím pádem i ekologický. Ocenit však lze i to, že je výroba nábytku z palet mimořádně levnou záležitostí. Dále zaujme i fakt, že je lehký, tudíž i snadno přemístitelný.

Co vše lze z dřevěných palet vytvořit?

Z dřevěných palet se dá vyrobit téměř cokoliv. Můžete z něj mít jednoduchou postel, ale třeba také netradiční konferenční stolek, skříňku atd. Záleží jen na vaší představivosti. Šikovní kutilové si z palet dokážou vyrobit velmi pěkný nábytek, který je zajímavý i z hlediska bytového designu. Může být využit pro ložnice, ale zaujme třeba i jako vybavení domácí pracovny či obývacího pokoje.

Nábytek z palet sice není tak rozšířený, ale má svoji budoucnost. V zahraničí už je poměrně populární v mnoha venkovských sídlech. Pomalu a jistě si razí cestu i u nás. Tak proč byste jej nemohli zkusit i vy? Možná budete mile překvapeni, jak nábytek z palet může skvěle zapadnout do interiéru vaší domácnosti.

Zdroj: Dreezy