Jak vybrat střešní krytinu

Ne nadarmo se říká, že střecha je korunou celého domu. Plní nejenom ryze praktickou funkci – ochranu domu před deštěm, sněhem a ostatními vlivy povětrnosti, ale důležitá je i z hlediska estetického.

střešní krytina
Ilustrační foto / Zdroj: Mediterrancz

Spolu s fasádou domu, střešními okny apod. tvoří celkový vzhled, který určuje tvář celé stavby.

Střešních krytin existuje na trhu celá řada a pro každou stavbu tak je možné vybrat tu, která se bude ke stavbě hodit nejenom vzhledově, ale i funkčně. Uvažujete o nové střeše i vy? Pak pro vás máme tip – střešní tašky slovenského výrobce Mediterran.

Proč zvolit betonovou střešní krytinu?

Betonové střešní tašky patří mezi nejtěžší a nejodolnější střešní krytinu. Vyrábí se lisováním betonu ve formách, barevnosti je docíleno přidáním pigmentu do betonové směsi. Taška je tak probarvená celá, nikoliv třeba jenom její vnější část.

Na rozdíl od jiných betonových tašek, jsou tašky Mediterran opatřeny na povrchu akrylátovým nástřikem, který vytvoří perfektně hladký a odolný povrch, na kterém se nemají možnost zachycovat nečistoty. Taška tak vypadá i po mnoha letech jako nová.

Důležitý zůstává i fakt, že beton je materiál vyrobený z přírodních surovin a nezatěžuje tak životní prostředí.

Výrobce na tašku nabízí záruku 30 let.

Jaká střešní krytina je nejlepší?

  • Standard – klasická betonová taška, dostupná ve třech barvách. Svým tvarem se hodí se na většinu střech.
  • Rundo – taška, která se dá použít i na historické střechy, k dispozici ve třech barevných kombinacích, mimo jiné i antická červená se zajímavým rustikálním vzhledem.
  • Danubia – tvarově trochu podobná tašce Standard, na ploše vypadá ale více profilovaná.
  • Coppo –  chcete se odlišovat? Tašku Coppo můžete mít v celkem pěti barvách, z toho tři jsou s rustikálním nádechem – výborně se hodí např. k fasádám z lícovek nebo na domy v anglickém stylu.
  • Zenit – luxusní a nadčasová hladká taška. Designově velice povedená, vaší střeše dodá punc jedinečnosti!

Příslušenství

Střecha se neskládá jenom z tašek, ale i z dalších doplňkových prvků, jako jsou střešní fólie, hřebenáče, speciální tašky (větrací, okrajové apod.), anténní průchodky a jiné. Teprve všechny tyto součásti tvoří kompletní a funkční střechu.

Montáž střešní krytiny

Každá střecha si zaslouží odborný a profesionální přístup. Pro realizaci si vyberte prověřenou firmu, která má kvalitní reference.

Zdroj: xStavba